Stavební boom v Syrovicích – oblast Klínek


Dynamický rozvoj obcí v okolí Brna se nevyhnul ani Syrovicím. Za posledních 10 let se naše obec rozrostla o 800 obyvatel a je zřejmé, že aktuální počet cca 1700 obyvatel se bude v následujících letech dále zvyšovat.

V současné době intenzivně řešíme oblast Klínku, která se nachází v pásu po levé straně příjezdu od Rajhradu do Syrovic a z druhé strany napravo od Vlčích máků. V této oblasti se dokončuje nebo bylo již postaveno na čtyři desítky rodinných domů a celkem zde může podle zděděného a platného územního plánu stát až 150 nových rodinných domů. To znamená že se v následujících letech, dříve či později, postaví dalších více než 100 RD. V současnosti v této oblasti chystají 3 developerské firmy projekty se stavbou okolo 55 nových rodinných domů nebo bytových jednotek.
Starosta Syrovic a stavební komise již intenzivně jedná s těmito developery, aby nedošlo k živelné výstavbě, bylo dodrženo územní plánování a hlavně byla zajištěna občanská vybavenost a vytvořilo se příjemné prostředí vybudovaných ulic pro nové občany i starousedlíky. Další neméně důležitou věcí je spojení jednotlivých developerských projektů a rozvojovost lokality tak, aby při plném zastavění nedošlo ke kolapsu v dopravě, byly zajištěny kvalitní komunikace, sítě a nebyla negativně ovlivněna bezpečnost obyvatel.

S novou výstavbou musíme také počítat s již zmíněným nárůstem počtu obyvatel a tedy i nutností rozšiřování školky, školy a další občanské vybavenosti. Plánujeme vybudování nových tříd na základní škole, jednáme s obcí Rajhrad o garanci umístění žáků 2. stupně a zvažujeme další alternativy řešení, jako třeba rozšíření výuky v Syrovicích i pro vyšší třídy ZŠ.

Je nám jasné, že není možné rozšiřování obce blokovat a je to přirozený vývoj. Naším cílem je udělat vše proto, aby to bylo v rozumných mezích, bylo to přínosné pro obec a stávající i naše nové občany.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6 + 4 =