Rozšíření základní školy


Stavební boom v naší obci přináší zvyšování počtu obyvatel a s tím i potřebu řešit občanskou vybavenost. Do Syrovic se stěhují převážně mladší ročníky s dětmi nebo které brzy plánují rozšíření své rodiny. S radostí pozorujeme zvyšující se počty miminek našich občanů, kterých se jen v loňském roce narodilo 25 a letos již víme o dalších 11.
Před námi tedy stojí nelehká výzva, které předchozí vedení obce vůbec neřešilo nebo o ní pouze tiše mluvilo. Již letos jsme se dostali do stavu, kdy potřebujeme naši základní školu rozšířit pro následující školní rok ze 120 na 140 žáků, tedy o jednu třídu!

Ve velmi blízké budoucnosti budeme muset vyřešit zásadní rozšíření školy, uvažujeme také o zajištění devítileté docházky. Druhý stupeň je prozatím opravdu jen ve stádiu úvah, ale musíme se tím zabývat, neboť situace se školami v Rajhradě nebo Židlochovicích je obdobná a další kapacity prostě nejsou.

Nová třída ještě letos

Pokud sledujete Facebook obce Syrovice, jistě jste si všimli dobrovolnické akce, kdy jsme v sobotu 1. června kompletně vyklízeli školní půdu. Toto bylo nutné, abychom mohli připravit prostory k úpravám a děkujeme všem občanům co nám přišli pomoci. Do nového školního roku plánujeme vytvořit novou plnohodnotnou třídu, která bude v jednom z křídel horního patra. Přes léto bude nutné udělat výrazné stavební úpravy a věříme, že se vše stihne a v září žáci usednou do nové třídy. Plán realizace i stavební firmu již máme.

Plány do budoucna

Zásadní rozšíření školy je nezbytné a probíhají diskuze o možnostech jak rozšíření provést s citlivým zásahem do vzhledu naší školy. Nabízí se několik možností od půdní vestavby až po přistavení nového bloku ke škole v zadním traktu. Pro zajímavost je potřeba říci, že nemůžeme z hlediska územního plánu provést navýšení školy o další patro.

Ať už zvítězí jakýkoliv plán rozšíření, v tuto chvíli je našim hlavním úkolem zajistit zprovoznění nové třídy a tomu se primárně věnujeme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

83 − = 74