Joukl Zdeněk


Bc. Zdeněk Joukl, ředitel, 47 let

Nenarodil jsem se v Syrovicích, neprožil jsem zde mládí, ale přesto se cítím jako Syrovičák. Proč? Žiji zde šťastný rodinný život. Vychovávám tu své děti, zrekonstruoval jsem zde dům a dokonce jsem tady na svém pozemku zasadil strom. Našel jsem si zde spoustu dobrých přátel. S nimi a svou rodinou tu sdílím každodenní život na vesnici, který je mi nesmírně sympatický a mám ho rád.

Byli to právě mí kamarádi, rodilí Syrovičáci, kteří mi jako první vnukli myšlenku, abych své profesní zkušenosti, ale i praktický přístup k životu zužitkoval v práci pro naši obec. A proč ne? Vnímám potřebu zachování všech tradic, ale zároveň si myslím, že je třeba se dívat i do budoucnosti. Naši vesnici je třeba propojit, ať již oblastně, pomocí funkční infrastruktury, tak lidsky. Žiji zde již desátým rokem a jako občana mě trápí, jako vedoucího pracovníka mě zaráží, že se zde za tak dlouhou dobu tak málo věcí posunulo kupředu. Vnímám potřebu to změnit!

A protože to myslím vážně a jsem zvyklý jednat namísto fňukání, kandiduji v letošních komunálních volbách do zastupitelstva za sdružení nezávislých kandidátů Syrovice pro Všechny jako jeho hlavní kandidát na starostu.

 

Joukl Zdeněk