Jouklová Pavlína


Mgr. Pavlína Jouklová, učitelka, 43 let

Narodila jsem se v Přerově a mojí velkou zálibou byla práce s dětmi, takže volba studia po gymnáziu byla vcelku jasná. V červnu roku 1999 jsem absolvovala Pedagogickou fakultu UP v Olomouci. Život mě však nasměroval malinko jinak. Až do roku 2017 jsem pracovala na managerské pozici, ale po 20 letech jsem se nebála udělat radikální změnu. Uvědomila jsem si, že chci trávit více času doma, věnovat se více sobě, rodině a dětem. Oprášila jsem vysokoškolský diplom a od srpna 2017 pracuji na pozici třídní učitelky 1. st. ZŠ v Želešicích.

S manželem Zdeňkem žijeme aktivní život. S dětmi Monikou a Adamem trávíme nejraději společný čas v přírodě. Do Syrovic, kde jsme s manželem v roce 2004 koupili na Kozině malý domeček a přestavěli ho na větší, jsme se přestěhovali v roce 2009 z Brna.

Od počátku života na vesnici jsem cítila potřebu být součástí obce a jejího dění. Pomohly mi v tom naše děti, které se staly členy zdejšího Sokola. Díky změně profese už mohu od loňského roku sama přiložit ruku k dílu a vedu oddíl stolního tenisu ve zdejším Sokole.

Po necelých deseti letech života v Syrovicích je z upřímného srdce vnímám jako svůj domov. Mám zde spoustu kamarádů a známých napříč všemi věkovými kategoriemi. Účastním se tradičních akcí, sama jsem přítomna u zrodu akcí nových (Krušpánkové hody). Jako Silueta jsem se Syrovičáky letos o prázdninách zažila v Praze sílu okamžiku a sounáležitosti při cvičení jedné ze sletových skladeb.

Mám ráda život na vesnici, mám ráda Syrovice a ráda pro ně udělám i něco navíc. Proto kandiduji do podzimních komunálních voleb jako kandidát sdružení Syrovice pro všechny.

Jouklová Pavlína